• Przejazd BimbaBusem sprzed szkoły do Kórnika. Zwiedzanie zamku i spacer w arboretum oraz rejs statkiem po jeziorze.

Kórnik to jeden z piękniejszych wielkopolskich zamków często odwiedzanych przez turystów. Rezydencja znanych poznańskich rodów: Górków i Działyńskich oraz słynnej Białej Damy, która co noc schodzi z obrazu i odjeżdża z czekającym na nią tajemniczym jeźdźcem. Tytus Działyński, w XIX wieku stworzył niezwykłe  arboretum, w którym posadził liczne gatunki drzew i krzewów z całego świata. Promenada im. Wisławy Szymborskiej (z ławeczką Wisławy Szymborskiej).

Przejazd do Rogalina* – zwiedzimy  pałac wybudowany przez Kazimierza Raczyńskiego w XVIII w. pozostał w rękach Raczyńskich do 1939 r. Wokół pałacu park ze słynnymi dębami rogalińskimi: Lechem, Czechem                   i Rusem oraz kościół pw. św. Marcelina wzorowany na rzymskiej świątyni w Nimes we Francji, gdzie pochowani są Raczyńscy.

LUB

Przejazd do Puszczykowa* – zwiedzimy Muzeum Pracownii Arkadego Fiedlera,  gdzie zgromadzone są pamiątki z licznych wypraw tego znanego podróżnika. Swoje wrażenia z ponad trzydziestu podróży opisał  w książkach i reportażach, które przyniosły mu wielką popularność.

  • Przejazd pod szkołę w Poznaniu

CENA: 85 zł/os.